تست خلوص و کیفیت برنج موسسه تحقیقات برنج کشور

مقدمه

در بازار سنتی، برنج برای رسیدن به مصرف کننده نهایی بین چند گروه منتقل می‌شود (کشاورز به کارخانه‌دار / کارخانه‌دار به تاجر / تاجر به مغازه‌دار یا پخش‌کننده / سپس رسیدن به مصرف کننده در قسمت آخر) و با توجه به اوضاع فعلی، امکان اینکه برنج از تمامی این گره‌ها عبور کند و دست نخورده باقی بماند بسیار کم است. شباهت ظاهری برنج شیرودی و برخی برنج‌های پاکستانی به برنج طارم هاشمی و همینطور برنج فجر با برخی برنج‌های پاکستانی دیگر به اندازه‌ای است که تشخیص و تمایز آن‌ها از یکدیگر بسیار مشکل می‌باشد و همین موضوع موجب شده است تا بسیاری از افرادِ فرصت طلب و سودجو براحتی اقدام به مخلوط کردن این برنج‌ها با یکدیگر کنند و به اسم برنج خالص طارم هاشمی یا فجر به مصرف کننده بفروشند. همه‌ی فروشنده‌ها هم ادعای خالص بودن برنج خود را دارند و مردم هم با این اوضاع آشنا و مطلع هستند ولی بدلیل متخصص نبودن چاره‌ای جز اعتماد و خرید ندارند و یا اینکه نباید اصولا برنج بخورند. اما راه حل این مشکل چیست؟ چگونه می‌توان از کیفیت و خلوص یک برنج اطمینان قطعی حاصل کرد؟

موسسه تحقیقات برنج کشور

موسسه تحقيقات برنج كشور (berenj.areo.ir) و معاونت آن در مازندران (berenjamol.areo.ir)، با بیش از 5 دهه سابقه فعالیت تحقیقاتی، در حال حاضر یکی از موثرترین واحدهای پژوهشی کاربردی و اثرگذار در تولید برنج کشور می‌باشد. فعالیت‌های تحقیقاتی موسسه در بخش‌های مختلفی شامل اصلاح و تهیه بذر، گیاه پزشکی، خاک و آب، فنی و مهندسی و فنی و تحقیقاتی می‌باشد. این موسسه در زمینه‌ به‌نژادی، به‌زراعی، خاک و تغذیه، شناسایی و مدیریت آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز، آبیاری، صنایع غذایی و همچنین تولید بذرهای پایه و مادری ارقام بومی و پرمحصول برنج فعالیت می‌نماید. این موسسه دارای آزمایشگاه‌های متعدد تحقیقاتی می‌باشد و آزمایشگاه کیفیت برنج، با دارا بودن کارشناسان خبره و تجهیزات مناسب یکی از آزمایشگاه‌های مرجع در زمینه آزمون‌های مرتبط با خلوص برنج در کشور می‌باشد.

چه مشخصه‌هایی از برنج در آزمون‌ کیفی برنج مشخص می‌شوند؟

تعیین درصد خلوص ارقام بومی یا پرمحصول برنج و شناسایی ناخالصی‌ها
تعیین کیفیت فیزیکی برنج سفید شامل درصد دانه‌های شکسته و خرده برنج (و در نتیجه بوجار بودن یا نبودن برنج)
میزان وجود شاهک در انواع طارم‌ها (شوآک یا شاهک به برنج‌های گرد غیرهمسان با برنج اصلی می‌گویند) که در صورت بالا بودن، نشان می‌دهد برنج سورتینگ نشده است و کیفیت بالایی ندارد.
امساله یا پارساله بودن برنج
سایر موارد نظیر درصد گچی (شکم سفیدی) و غیره

خلاصه‌ای از مراحل فنی انجام آزمایش

آزمون نمونه‌ها به دو صورت کلی انجام می‌شود:‌ تست فیزیکی و تست شیمیایی.

تست فیزیکی خود به 5 روش انجام می‌شود که به طور خلاصه به شرح زیر می‌باشند:
1- تست عطر برنج: تست شاهد قوی و ضعیف که عطر برنج را با یک برنج محلی معطر و یک برنج پرمحصول تقریبا بدون عطر (با استفاده از مواد شیمیایی) مقایسه می‌کنند و به برنج در 5 سطح نمره می‌دهند.
2- تست شکل فیزیکی دانه: تست بر اساس شکل فیزیکی دانه که بین ارقام محلی (طارم هاشمی) و ارقام پرمحصول تفاوت‌های ظریفی وجود دارد.
3- تست بینایی: مورفولوژی و شکل شناسی برنج که آزمایشگر با مهارت و تجربه خود می‌تواند رقم‌های مختلف برنج را از یکدیگر تشخیص دهد.
4- تست چشایی: تست بوسیله مزه متفاوت برنج حل شده.
5- تست پخت: تشخیص بر اساس فاکتورهای پخت مانند قد کشیدن، شکاف در برنج و غیره.

اما تست‌های شیمیایی به 2 روش انجام می‌شود:
1- تست دمای ژلاتین شدن (تست GT): تست دمای ژلاتین شدن برای تشخیص انواع برنج مورد استفاده قرار می‌گیرد.
2- تست بر اساس نشاسته: ساختار اصلی برنج نشاسته است و خود نشاسته دو نوع است. برای برنج نوع آمیلوز آن با اهمیت است که با اندازه گیری آن می‌توان برنج‌های مختلف را از هم تشخیص داد. برای مثال آمیلوز طارم هاشمی بین 18.5 تا 19 و آمیلوز برنج شیرودی 23 می‌باشد.


تصاویر آزمایشگاه

انجام تست برای مشتریان

برای انجام تست کیفیت برنج، ابتدا به طور تصادفی از کیسه‌های مختلف برنج، مقدار حدود یک کیلوگرم از برنج را جدا کنید؛ سپس این برنج را به همراه نامه‌ای مبنی بر درخواست انجام آزمون به آدرس پستی موسسه تحقیقات برنج کشور - معاونت مازندران بفرستید یا حضورا به آدرس موسسه مراجعه کرده و تحویل دهید. انجام تست برای کلیه متقاضیان حقیقی و حقوقی امکان پذیر است.
متن نامه ارسالی را به فرمت زیر تنظیم نمایید:

بسمه تعالی
موسسه محترم تحقیقات برنج کشور - معاونت مازندران
با سلام و احترام
به پیوست، یک نمونه برنج سفید به کد (یک عدد دلخواه به عنوان کد برنجتان برای مثال 311) جهت تغیین خلوص و نوع رقم تقدیم می‌گردد. لطفا نتیجه آزمایش مذکور را به آدرس ایمیل youremail@email.com (یا به شماره فکس در صورت داشتن آن) ارسال نمایید.

در انتها نام خود را نوشته و به همراه نوشتن تاریخ و شماره تماستان، امضا بزنید و نامه را به همراه نمونه برنج، به آدرس زیر پست کنید:
مازندران، کیلومتر 8 جاده‌ی جدید آمل به بابل، موسسه تحقیقات برنج کشور، معاونت مازندران، صندوق پستی 145، کدپستی 91951-46191 ،تلفن: 01143253784، فکس: 01143253911

هزینه‌ی آزمایش

هزینه تست برنج بسته به نوع آزمون مورد درخواست متغیر می‌باشد که به عهده‌ی شما (درخواست کننده تست) خواهد بود و در صورت داشتن ناخالصی در برنج (وجود انواع مختلف برنج)، کل هزینه را فروشنده (در اینجا شمال‌برنج) متقبل خواهد شد. همچنین شمال‌برنج تضمین می‌دهد در صورت اثبات ناخالصی برنج در این آزمایش، برنج را پس گرفته و خسارت مشتری را به طور کامل جبران نماید.

موسسه تحقیقات برنج کشور یک موسسه دولتی می‌باشد که زیر نظر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (areo.ir) فعالیت می‌کند و نتایج تست برنج آن قابل استناد در مراجع قضایی می‌باشد لذا به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر از ما یا هر فروشنده دیگری خرید می‌کنید، برای یکبار هم که شده این تست را انجام دهید.

دریافت نتیجه‌ و نمونه‌ی نتیجه آزمایش

مدت زمان اعلام نتیجه آزمایش 24 الی 36 ساعت پس از رسیدن نمونه به آزمایشگاه می‌باشد. نتیجه نهایی تست در قالب نامه‌ای به شما فکس یا ایمیل می‌شود (در صورت عدم مراجعه حضوری).

سخن آخر

فروشگاه شمال‌برنج جدای اینکه مراحل رسیدن برنج به دست مصرف کننده را کوتاه کرده (کشاورز به شمال‌برنج / شمال‌برنج به مصرف کننده)، خالص بودن برنج را یکی از مهمترین آرمان‌های پیشرفت و رضایت مشتریان خود می‌داند، مشتریان فرهیخته‌ای که تفکر سنتی در خرید برنج را کنار گذاشته‌اند و فروشگاه اینترنتی شمال‌برنج را برای خرید برنج مصرفی خود انتخاب کرده‌اند لیاقت بهترین برنج‌ را دارند. نه تنها ما به مشتریانمان توصیه می‌کنیم این تست را انجام دهند بلکه خودمان هم در هنگام خرید برنج‌هایمان از کشاورز، در صورتی که نسبت به برنجی اطمینان کامل نداشته باشیم از این تست استفاده می‌کنیم. شعار شمال‌برنج و هدف ما، تهیه آسان و بدون دغدغه برنج خالص توسط مردم عزیز در همه نقاط کشور پهناورمان می‌باشد که حداقل بابت هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند از کیفیت برنج خود مطمئن باشند. در شمال‌برنج با برنج مخلوط خداحافظی کنید.

پاسخگوی پرسش‌های شما هستیم.
  info@shomalberenj.com