ضمانت اصالت و کیفیت و خالص بودن برنج‌های سایت

ضمانت اصالت

ضمانت اصالت یعنی اینکه ما تضمین می‌دهیم برنج‌ موجود در سایت محصولی از شالیزارهای دابودشت و فریدونکنار که بهترین نوع برنج ایرانی طارم هاشمی در آن‌ها کشت می‌شود می‌باشد و ما طارم هاشمی مناطق دیگر استان را در سایت عرضه نمی‌کنیم. دلیل آن هم قدرت باروری شالیزار یا آب و هوا یا تخصص و تبحر کشاورزان این منطقه هر چه که باشد کیفیت و طعم و پخت برنج‌ شالیزارهای دابودشت و فریدونکنار بسیار عالی و بهتر از مناطق دیگر استان برای مثال غرب و شرق استان می‌باشد. هر چه به شرق استان می‌رویم (به سمت بابل و ساری) و هر چه به سمت غرب می‌رویم (چمستان و نور و محمود آباد) و حتی در خود آمل (به غیر از دابودشت) کیفیت برنج طارم هاشمی و قیمت آن پایین‌تر می‌آید (کاهش قیمت بین 300 تا 500 تومان در هر کیلو). متاسفانه یکی از روش‌های ساده تقلب در فروش برنج همین موضوع است چرا که تشخیص اصالت داشتن برنج از تشخیص ناخالص بودن آن هم سخت‌تر است و به همین دلیل دیده شده کارخانه‌دار این منطقه، برنج مناطق دیگر استان را به قیمت کمتر می‌خرد و در کارخانه خود به قیمت بیشتری می‌فروشد و خریدار نیز تصور می‌کند چون برنج را از کارخانه‌ای در این منطقه خریداری کرده است پس برنج متعلق به همین منطقه است و .... یا تاجری که برنج طارم هاشمی مناطق دیگر را به قیمت کمتر می‌خرد و به اسم برنج این منطقه و با قیمت بیشتر می‌فروشد. مسلما همان تفاوت قیمت برای تاجری که با قدرت مالی خود چند صد میلیون تومان برنج می‌خرد در نهایت به سود سرشاری مبدل می‌شود و این وسط تنها مصرف کننده نهایی ضرر می‌کند. اما در شمال‌برنج شما می‌توانید مطمئن باشید که برنج شما با اصالت است. ما کشاورزان محلی هستیم و کارخانه‌دارهای منطقه را می‌شناسیم و آن‌ها نمی‌توانند در مقابل کارشناسان خبره شمال‌برنج که کشاورزان قدیمی هستند (معرفی شده در صفحه درباره‌ی ما) از چنین روش‌هایی استفاده کنند. ما کشاورزان منطقه را می‌شناسیم و برای ما مهم است که بدانیم برنجی که می‌خریم و در سایت عرضه می‌کنیم محصول کدام کشاورز است و کشاورز این برنج را در کجا کشت کرده است. مجموعه شمال‌برنج بهترین برنج‌ها را برای فروش عرضه می‌کند تا رضایت مشتریانش را جلب نماید چرا که اعتبار ما در رضایت مشتریانمان است و حاضر نیستیم این اعتبار را بخاطر کمی سود بیشتر خدشه‌دار کنیم.

فرق برنج دابودشت با برنج فریدونکنار چیست؟

شما احتمالا برنج با برند فریدونکنار را خوب می‌شناید و یا در مورد آن شنیده‌اید و اگر دقت کرده باشید در همه جای سایت از مزارع دابودشت به همراه فریدونکنار نام برده شده است و برنج ما از هر دوی این مناطق تامین می‌شود (بخاطر فاصله نزدیک) اما تفاوت این دو در چیست؟
پاسخ این است که هیچ تفاوتی بین این دو وجود ندارد. در واقع بسیاری از برنج‌هایی که با عنوان فریدونکنار در بازار عرضه می‌شوند همان برنج‌های منطقه دابودشت هستند که تاجران محترم برای فروش راحت‌تر برنج خود برنج‌های این منطقه را با نام برنج فریدونکنار عرضه می‌کنند. شهرستان فریدونکنار تنها 6 هزار هکتار شالیزار برنج دارد که 1500 هکتار آن زیر کشت ارقام پر محصول قرار دارد و خود کشاورزان فریدونکنار نیز به این موضوع اذعان دارند که برنج‌های توزیع شده با برند فریدونکنار در کشور، بیشتر از برنج تولید شده‌ی آن‌هاست حال آنکه منطقه دابودشت با وسعت زیاد و بافت تمام روستایی که دارد 25 هزار هکتار شالیزار برنج را در خود جای داده است و در هیچ کجای کشور برنجی با برند دابودشت فروخته نمی‌شود!
دابودشت همسایه جنوبی فریدونکنار می‌باشد و این دو توسط شالیزارهای برنج از یکدیگر جدا شده‌اند و هیچ‌گونه اختلاف کیفیتی در برنج این دو منطقه وجود ندارد. بدلیل همین کیفیت و قیمت یکسان، ما برنج‌های فریدونکنار و دابودشت را با یک اسم در سایت عرضه می‌کنیم. برنج‌های سایت نیز، هم از مزارع دابودشت و هم چند کیلومتر آن طرفتر، از شالیزارهای فریدونکنار تامین می‌شوند.

ضمانت کیفیت

کلیه برنج‌های عرضه شده در فروشگاه شمال‌برنج، سورتینگ و بوجار شده می‌باشند، بدین معنی که ما تضمین می‌دهیم برنجی که شما مشتری گرامی تحویل می‌گیرید کاملا یکدست دانه بلند و مجلسی بوده و فاقد نیم‌دانه، شوآک (در زبان محلی دَلِک)، حشرات کوچک و هر گونه ضایعات دیگر می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سورتینگ و بوجاری برنج به اینجا مراجعه نمایید.

ضمانت خالص بودن برنج

بازار آشفته برنج

برنج یکی از پرمصرف‌ترین مواد غذایی است. برندها و انواع مختلفی از برنج در بازار وجود دارد. انتخاب برنج مناسب به کنار، خالص بودن برنج اهمیتی کمتر از خود برنج ندارد. بدلیل اختلاف قیمت زیاد بین برنج‌های پرمحصول و خارجی با برنج‌های ایرانی کم‌محصول مانند طارم هاشمی، افرادی که به ارزش‌های اخلاقی پایبند نیستند به مخلوط کردن برنج‌های پرمحصول با کم‌محصول و فروش آن با عنوان برنج درجه‌ی یک ایرانی می‌پردازند و از این راه سود زیادی بدست می‌آورند. مصرف کنندگان برنج نیز که شاید در عمر خود حتی یکبار هم شالیزار برنج را از نزدیک ندیده‌اند و قابلیت تشخیص برنج‌ها از یکدیگر را ندارند نیز پخت بد، طعم معمولی، عطر کم و هضم و سنگینی برنج پخته شده را به پای خود برنج می‌گذارند غافل از اینکه برنجی که می‌خورند اصلا آن برنجی نیست که مد نظرشان بوده و هزینه‌اش را پرداخت کرده‌اند. واقعیت این است که تشخیص خالص بودن برنج بدلیل شباهت ظاهری زیاد بعضی گونه‌های پرمحصول مانند برنج فجر و شیرودی با برنج‌های کم‌محصول مانند طارم هاشمی بسیار مشکل است و حتی گاهی برای کسانی که چند سال در این زمینه مشغول به کار هستند نیز به سختی صورت می‌گیرد چه برسد به مصرف کننده‌ای که هیچ اطلاعاتی در زمینه برنج ندارد. این موضوع مزید بر علت شده تا سودجویان راحت‌تر این عمل ناپسند را انجام دهند و وقتی برای اولین بار لذت پول باد آورده را دیدند دیگر به سختی راضی به فروش برنج خالص می‌شوند. این مخلوط کردن در مراحل مختلف رسیدن برنج به مشتری و در درصدهای مختلف می‌تواند رخ دهد. هر چه درصد مخلوط کمتر باشد، تشخیص آن نیز به دلیل نزدیکی ظاهر و سایر مشخصاتش به برنج خالص، مشکل‌تر می‌شود. این اختلاط در مراحل مختلف رسیدن برنج به مصرف کننده می‌تواند صورت گیرد. از خود کارخانه شالیکوبی گرفته یا توسط تاجری که برنج را از کارخانه شالیکوبی خریداری می‌کند و یا مغازه‌داری که برنج را به صورت خرده فروشی توزیع می‌کند. کافی است یکی از افراد این زنجیره‌ی انسانی بخواهد برنج را مخلوط کند. به همان دلایلی که در بالا گفته شد تشخیص ناخالصی نه تنها برای مصرف کننده، بلکه برای مغازه‌دار نیز سخت می‌باشد. پس اگر مغازه‌داری با وجدان به شما برنجی فروخت که در آن ناخالصی وجود داشت تنها از چشم او نبینید چرا که این فروشنده فقط یکی از عوامل انسانی دخیل در توزیع برنج می‌باشد و شاید روحش از ناخالص بودن برنج‌هایش خبر نداشته باشد.

اهمیت خالص بودن برنج برای ما

در مجموعه‌ی شمال‌برنج، خالص بودن برنج عرضه شده به مصرف کننده یک اصل اساسی و در واقع هدف تشکیل مجموعه‌ی شمال‌برنج می‌باشد. شعار ما نیز بر خالص بودن برنج تاکید دارد که برنج خالص را باید از کشاورز بخواهید. از کسی که دغدغه‌ی برنج را دارد و می‌داند برای تهیه برنج کم‌محصول چه زحمتی کشیده می‌شود و حاضر نیست ارزش برنجی که کشت می‌کند را با مخلوط کردن آن با برنج‌های دیگر خراب کند. وجود دلالان در چرخه توزیع برنج (از تولید تا مصرف) گاهی جهت پایین آوردن قیمت برای شکست دیگر دلالان و گاهی برای سود بیشتر باعث شده برنج‌هایی با کیفیت به مراتب پایین‌تر با برنج‌های اصلی مخلوط شود. فروشگاه برنج شمال‌برنج با حذف این قشر زحمت‌کش و مفید برای تولید و اقتصاد کشور! و فروش مستقیم به مصرف کننده نهایی و پایبندی به حفظ اصول و ارزش‌های اخلاقی و حرفه‌ای و با دید مشتری مداری، برنج را کاملا خالص تحویل شما مشتریان گرامی می‌دهد.

توانایی شمال‌برنج در تهیه‌ی برنج خالص

زنجیره‌ی انسانی‌ای که در بالا گفتیم را به یاد دارید؟ این زنجیره‌ی انسانی در فروشگاه شمال‌برنج فقط به یک نفر ختم می‌شود و آن ما هستیم. یعنی مخلوط کردن یا خالص دادن برنج در اختیار ماست و مانند مثال بالا (فروشنده‌ای که خود از مخلوط بودن برنجش خبر نداشت) خارج از اختیار ما نیست. چرا که ما در ابتدا برنج‌های خود را می‌فروشیم که می‌دانیم خالص هستند و سپس برنج‌های سایر کشاورزان را از کارخانه شالیکوبی می‌خریم و در سایت عرضه می‌کنیم. آیا کارخانه شالیکوبی می‌تواند به افراد بومی که با برنج زندگی کرده‌اند برنج مخلوط بفروشد؟ آیا کارشناسان تهیه برنج در شمال‌برنج که کشاورزان بسیار قدیمی هستند و با برنج زندگی کرده‌اند و تمام عمر شغلشان کشاورزی برنج بوده است (معرفی شده در صفحه‌ی درباره‌ی ما) قادر به تشخیص برنج مخلوط نیستند؟ آیا شناسایی کافی از کارخانه‌ها و کارخانه‌داران ندارند؟ ما پس از انتخاب برنج توسط کارشناسانمان و قبل از خرید، برنج را پخت می‌کنیم. آیا مادرانمان پس از عمری پخت برنج طارم هاشمی، متوجه غیر معمول بودن برنج پخته شده نمی‌شوند؟ در ضمن برای ما مهم است برنجی که می‌خریم چه کشاورزی و در کجا کشت کرده است. کشاورزان این منطقه تنها کشت طارم هاشمی می‌کنند و اگر کشاورز صاحب برنج، از اهالی همین منطقه بود و مزرعه‌اش در همین منطقه قرار داشت پس امکان ناخالص بودن برنج به شدت کاهش می‌یابد. در نهایت تهیه‌ی برنج خالص برای ما کار سختی نیست. ما تضمین می‌دهیم که برنجمان حتی یک درصد هم ناخالصی از برنج‌های دیگر ندارد و شما می‌توانید با خرید از فروشگاه اینترنتی شمال‌برنج، از خالص بودن برنج‌ مصرفی‌تان کاملا مطمئن باشید. اگر چه تشخیص برنج خالص و ناخالص مشکل است و با خواندن مقاله نمی‌توان براحتی متخصص در زمینه برنج‌های مخلوط و خالص شد ولی ما چند ترفند ساده برای تشخیص برنج طارم هاشمی از سایر برنج‌‌های پرمحصول (تشخیص برنج خالص و ناخالص طارم هاشمی) را برای شما به زبان ساده و عامه پسند آورده‌ایم.

تضمین خالص بودن برنج‌های سایت

ما ضمانت می‌دهیم که برنج‌های سایت خالص هستند چون:
ما کشاورزیم و در مرام کشاورزان مخلوط کردن برنج برای سود بیشتر که مصداق بارز دزدی و کم فروشی است جایی ندارد. ما فرزندان پدرانی هستیم که یک عمر با کار سخت کشاورزی روزی حلال به سفره‌ی خانه‌ی خود آورده‌اند و به ما رسم حرام خوری را یاد نداده‌اند ...
برای تست خالص بودن برنج، مرجع معتبر و قانونی‌ وجود دارد که متاسفانه کمتر کسی از آن مطلع است (بدلیل تداخل با منافع بسیاری از افراد فعال در زمینه‌ی برنج اسمی از آن برده نمی‌شود) و آن تست خلوص برنج توسط موسسه تحقیقات برنج کشور می‌باشد. موسسه تحقیقات برنج کشور که زیر مجموعه‌ی وزارت جهاد کشاورزی بوده و فعالیت اصلی‌اش در زمینه اصلاح و تهیه بذر، بررسی آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز و سایر موارد پژوهشی کاربردی و اثرگذار در تولید برنج می‌باشد با داشتن آزمایشگاه مجهز برنج، می‌تواند خالص بودن برنج شما را مورد بررسی قرار دهد و در صورت مخلوط بودن، حتی درصد گونه‌های مختلف برنج (ناخالصی) را مشخص کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تست به اینجا مراجعه نمایید. چه از ما یا هر فروشنده‌‌ی دیگری خرید نمودید و به خالص بودن برنج خود شک دارید پیشنهاد ما به شما انجام این تست می‌باشد. موسسه تحقیقات برنج یک موسسه‌ی دولتی و نتایج تست برنج آن قابل پیگیری از مراجع قضایی می‌باشد و شما می‌توانید فروشنده متخلف را محکوم کرده و حقوق خود را پس بگیرید. چه تضمینی بالاتر از این؟
ما مدیران سایت شمال‌برنج شفاف‌تر از هر فروشنده‌ای خود را در وبسایت معرفی کرده‌ایم و آدرس و تصاویر خود و حتی پدرانمان موجود است. کافی است قسمت‌های تماس با ما، درباره‌ی ما و گالری تصاویر را مشاهده بفرمایید. آیا غیر این است که ما به درستی کار خود ایمان داریم؟
و دلیل اصلی خالص بودن برنج‌های سایت، نه کشاورز بودن ما، و نه نماد اعتماد الکترونیک و نه حتی تست موسسه تحقیقات برنج، بلکه اعتمادی است که به سختی بین مشتریانمان کسب کرده‌ایم. ما برای پیشرفتمان به رضایت مشتریانمان نیاز داریم. مشتریان ما پس از استفاده از برنج نظرات خود را بیان می‌کنند و به برنج نمره می‌دهند تا کاربران دیگر بتوانند برای خرید برنج تصمیم درستی بگیرند و مخلوط کردن برنج حتی اگر مشتری متوجه آن نشود یعنی کاهش کیفیت، یعنی نارضایتی مشتری و ما هرگز ارزش و اعتباری که به سختی بدست آورده‌ایم را برای اندک سود بیشتر خدشه‌دار نمی‌کنیم چرا که هدف ما بسیار بلند مدت است و می‌دانیم صداقت لازمه‌ی پیشرفت بوده و در صورت مخلوط کردن برنج دیر یا زود طبل رسوایی ما به همه جا خواهد رسید و باید فروشگاه اینترنتی که برای شکل‌ گیری آن تلاش و زحمت بسیاری کشیده‌ایم را رها کنیم. ما می‌خواهیم به معتبرترین و بزرگ‌ترین توزیع کننده‌ی مستقیم برنج طارم هاشمی در کشور تبدیل شویم و تا رسیدن به این هدف دست از تلاش و کوشش نخواهیم کشید.

پاسخگوی پرسش‌های شما هستیم.
  info@shomalberenj.com