کسب درآمد از فروشگاه اینترنتی شمال‌برنج

۱- طرح برنج رایگان

این طرح بدین گونه است که برای مثال، شما کاربر سایت هستید و از برنج ما استفاده کرده‌اید و مجموعه شمال‌برنج توانسته رضایت شما را از خریدتان جلب کند. حال شما به اطرافیانتان، به فامیل‌ها و دوستان خود، این فروشگاه اینترنتی را معرفی می‌کنید و توصیه می‌کنید که برنج مصرفی‌شان را از شمال‌برنج بخرند یا اینکه خود شخصا اقدام به خرید برای آن‌ها می‌کنید. شما با انجام همین معرفی یا خرید برای دیگری، یک نماینده مجازی برای شمال‌برنج محسوب شده و همانند یک بازاریاب، به ازای هر 250 کیلوگرم فروش، 10 کیلوگرم برنج رایگان دریافت می‌کنید. این 10 کیلوگرم به حساب کاربری شما اضافه می‌شود و شما با ورود به پروفایل کاربریتان می‌توانید از مقدار برنج رایگانتان مطلع شوید. این طرح فقط در حالت خرید اینترنتی و به طور خودکار اعمال می‌شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی طرح برنج رایگان مراجعه نمایید.

۲- بازاریابی فروش عمده

سود بازاریابی فروش عمده 100 تومان در هر کیلوگرم می‌باشد. فروش عمده به صورت تناژ (تنی) صورت می‌گیرد. شرکت‌ها، ارگان‌ها، مراکز پخش، مغازه‌ها و بقالی‌ها، رستوران‌ها، آشپزخانه‌ها، سوپرمارکت‌ها، هیئت‌ها، مراسم و مجالس و هتل‌ها و متل‌ها و تالارهای پذیرایی و غیره از جمله مشتریان خرید عمده برنج می‌باشند. می‌توانید این کار را به عنوان یک شغل تمام وقت نیز در نظر بگیرید. قابل ذکر است که طرح برنج رایگان برای فروش عمده منتفی می‌باشد.

  آموزش بازاریابی فروش عمده برنج

شما در حال فروش برنج به یک خریدار احتمالی هستید. اگر او نیاز به برنج با کیفیت داشته باشد به پیشنهاد شما توجه می‌کند و هدف هم متقاعد کردن این دسته از مشتریان است و اگر نه مشتری‌ که به دنبال برنج با کیفیت نباشد و فقط قیمت برایش مهم باشد و یا مشتری‌ که شخص دیگری برنج مورد نیازش را تامین می‌کند که کاملا مورد اعتماد اوست و یا مشتری‌ که برنج به اندازه‌ی کافی در انبار خود ذخیره کرده است اینها جامعه هدف نیستند و معمولا با تشکر از پیشنهاد شما، می‌گویند نیازی به برنج ندارند. می‌توانید با دادن یک کارت ویزیت یا تراکت، از آن‌ها تشکر کرده و بگویید اگر نیاز به برنج بسیار با کیفیت و درجه‌ی یک پیدا کردند شما را فراموش نکنند.

    - داشتن نمونه

تقریبا همه‌ی مشتریان از شما نمونه می‌خواهند. بعضی‌هاشان خود را خبره‌ی برنج می‌دانند و با دیدن برنج و دقت زیاد در آن فقط به دنبال دانه‌های کوچکتر می‌گردند که بگویند برنجتان نیم‌دانه دارد و به درد نمی‌خورد (خیالتان راحت، آن‌ها هیچ عیبی نمی‌توانند به برنج‌‌های شمال‌برنج که بوجار شده هستند بگیرند) و بعضی‌هاشان می‌خواهند برنج را پخت کنند (معمولا مشتریان رستورانی و آشپزخانه‌ای و هیئتی که کیفیت برنج برایشان حتی مهمتر از قیمت آن است به این موضوع اهمیت بیشتری می‌دهند). خود ما هم در کارخانه شالیکوبی ابتدا برنج را پخت می‌کنیم و سپس اقدام به خرید آن می‌کنیم. به هر حال داشتن نمونه از اهم واجبات است و پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع کار حداقل ده کیلوگرم برنج از شمال‌برنج خریداری کرده تا به عنوان تست به مشتریان خود نشان بدهید.

  - چگونه مشتری پیدا کنم؟

برای پیدا کردن مشتری ابتدا باید روحیه بالایی داشته باشید. باید ظرفیت جواب منفی شنیدن و حفظ روحیه خود را داشته باشید. همه مشتری‌ها را به یک چشم نگاه نکنید. اگر یک مشتری‌ برخورد خوبی نداشت دلیل بر اشکال در پیشنهاد شما و برخورد مشابه از طرف بقیه مشتریان نیست‌ (البته تقریبا همه‌ی مشتریان در نهایت از شما تشکر و قدردانی می‌کنند چرا که این بازاریابی رویه‌ عادی بازار است و آن‌ها با این مسئله آشنا هستند، چه بسا قبل از شما اشخاص دیگری برای بازاریابی به آن مکان رفته باشند ...). باید شهر خود را بخوبی بشناسید و رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها و مغازه‌دارها را به خوبی شناسایی کنید. از جمله دیگر مکان‌هایی که خریدار برنج هستند شرکت‌ها، ارگان‌ها، هیئت‌های مذهبی (مخصوصا مراسم محرم)، مراسمات مختلف مانند ختم و عروسی (تالارهای پذیرایی)، هتل‌ها، متل‌ها و غیره می‌باشند. شما با مراجعه به هر کدام از آن‌‌ها (و در صورت نیاز آن‌ها به برنج)، درباره‌ی برنج‌تان مورد سوال قرار می‌گیرید که متن این سوال و جواب احتمالی در زیر می‌آید. اما این تنها راه پیدا کردن مشتری نیست.
بسیاری از مشتریان عمده، از طریق مشاهده‌ی آگهی‌ سایت‌ها اقدام به پیدا کردن فروشنده عمده می‌کنند. بعضی از تاجرهای برنج با ثبت آگهی و قرار دادن شماره‌ی تماس، آن‌‌ها را به مشتری خود تبدیل می‌کنند چرا شما که همشهری آن‌ها هستید این مشتریان را به دست نیاورید؟ کافی است آگهی فروش برنج را در شهر خود و یا شهرهای اطراف که امکان پشتیبانی در آن‌ها را دارید ثبت کنید. سایت‌های زیادی برای ثبت آگهی وجود دارند که مهمترین آن‌ها شیپور، دیوار، ایران‌تجارت، ایستگاه ، نیاز روز ، ایفروش ، ویستا ، نیازپرداز ، نیازمندی‌ها ، آگهی24 ، نوین تبلیغ ، توکان ، یارنو ، لوکوپوک و غیره می‌باشند. ثبت آگهی در بیشتر این سایت‌ها رایگان است که با پرداخت مبلغ اندکی، می‌توانید آگهی خود را ویژه کنید تا افراد بیشتری از شهر شما، آگهی‌تان را مشاهده نمایند.

سوالاتی که ممکن است خریدار از شما در مورد برنج فروشی‌تان بپرسد:

چه برنجی برای فروش دارید؟

برنج طارم هاشمی خالص فریدونکنار که از بهترین برنج‌های کشت شده در شمال‌ کشور و استان مازندران می‌باشد.
نکته 1: شاید خریدار با شما در مورد برنج‌های پرمحصول صحبت کند و شاید حتی بخواهد قیمت برنج پرمحصول را از شما بپرسد. شما اولا با خواندن مقاله‌ انواع برنج ایرانی باید با انواع کلی برنج ایرانی و تقسیم بندی آن‌ها آشنایی داشته باشید و در ضمن بگویید ما اصلا برنجی به غیر طارم هاشمی نداریم و ارقام پر محصول کار نمی‌کنیم.
نکته 2: بعضی‌ها هیچ شناختی از برنج ندارند مثلا برای ما پیش آمده که مشتری می‌پرسد برنج طارم دارید؟ و ما جواب مثبت می‌دهیم و سپس می‌پرسد آیا برنج هاشمی دارید؟ و ما با لبخند توضیح می‌دهیم که در واقع برنج ما طارم هاشمی است و برنجی با عنوان جدای طارم یا هاشمی نداریم. اگر هم جایی برنج هاشمی (بدون طارم) دیدید منظور همان طارم هاشمی است. انواع دیگری از طارم، ولی وجود دارد مثل طارم محلی، طارم دودی و غیره که طارم هاشمی بهترین و پرکشت‌ترین محصول از خانواده‌ی طارم‌هاست. سپس مشتری از ما می‌پرسد این‌ها قبول آیا برنج فریدونکنار هم دارید؟ .... برنجی با عنوان برنج فریدونکنار نداریم. فریدونکنار نام مکانی است که برنج طارم هاشمی در آن کشت می‌شود و به دلیل کیفیت بالای برنج این منطقه به عنوان یک برند، شناخته و معروف شده است. برنج طارم هاشمی دابودشت هم به همین صورت ولی شهرت کمتری از همسایه خود فریدونکنار دارد. برنج طارم هاشمی آستانه به عنوان مثالی دیگر، برنج طارم هاشمی کشت شده در منطقه‌ی آستانه‌ی گیلان است و نوع خاصی از برنج نیست. دلیل این نام گذاری تفاوت کیفیت برنج طارم هاشمی در منطقه‌های مختلف است. بهترین برنج طارم هاشمی کشور در مناطق فریدونکنار و دابودشت و آستانه کشت می‌شوند.

برنج شما چقدر نیم‌دانه دارد؟ برنج چه کیفیتی دارد؟

برنج، سورتینگ و بوجار شده (در تهران الک شده می‌گویند) می‌باشد. سورتینگ یعنی هیچ ضایعاتی اعم از شوآک و سنگ ریزه و حشرات ریز مانند شپش و هیچ چیزی غیر برنج سفید ندارد. برنج کاملا تمیز و آماده پخت است و هیچ نیازی به پاک کردن ندارد. بوجار شدن (الک شدن) هم یعنی نیم‌دانه از برنج اصلی جدا شده‌ است و هیچ نیم‌دانه‌ای در برنج وجود ندارد و به صورت کاملا یکدست دانه بلند می‌باشد.
حالت خاص: برنج به صورت سورتینگ نشده یا بوجار نشده هم قابل سفارش است (بصورت عمده) که هزینه‌ی آن پایین‌تر می‌آید.

برنج شما درجه‌ی چند است؟

هیچ درجه بندی‌ برای برنج وجود ندارد ولی از نظر کیفیت، بالاترین کیفیت ممکن را دارد یعنی حتی در بین سایر برنج‌های طارم هاشمی هم یک سر و گردن بالاتر است بدلیل اینکه چند برنج‌شناس و کشاورز خبره و قدیمی و کار کشته این برنج‌ها را انتخاب می‌کنند. ما خود برنج‌ها را پخت می‌کنیم و هر برنجی را قبول نداریم.
نکته: اگر خود قبلا از این برنج مصرف کرده باشید، می‌توانید تجربه‌ی خود را از خرید و استفاده‌تان به مشتری بگویید تا او را حداقل به تست کردن و پخت برنج ترغیب نمایید.

برنج را در چه کیسه‌ای بسته بندی می‌کنید؟

برنج در حالت عادی در کیسه‌های 10 کیلویی فروشگاه اینترنتی شمال‌برنج به فروش می‌رسد ولی شما می‌توانید کیسه‌های خود را به ما دهید یا اینکه ما کیسه‌های برند فروشگاه شما را طراحی کنیم و برنج‌ها را در آن بسته‌بندی کرده و به شما تحویل دهیم.

شما برنج‌ها را از کجا تهیه می‌کنید؟ چقدر طول می‌کشد به ما تحویل دهید؟

اینجا بازاریاب ما به دو صورت می‌تواند عمل کند. اینکه صرفا خودش را به عنوان فروشنده‌ی عمده معرفی کند که برنج را مستقیما از رابطش در شمال‌ می‌گیرد و به هر دلیلی نگوید که برنج را از مجموعه‌ی شمال‌برنج تهیه می‌کند. از نظر ما مشکلی ندارد ولی اعتبار ما و سایت ما می‌تواند به فروش، کمک زیادی کند. به هر حال در اینصورت ما برنج را در کیسه‌های متفاوت برای او میفرستیم و او این برنج‌ها را به مشتری تحویل می‌دهد و با او حساب می‌کند. طرف حساب ما در این حالت شخص بازاریاب است. معمولا در این روش خریدار به هیچ وجه متوجه تامین این برنج توسط شمال‌برنج نمی‌شود.
حالت دوم اینکه بگوید برنج‌های مجموعه‌ی شمال‌برنج را می‌فروشد و خریدار را به سایت ما راهنمایی کند. توضیحاتی که تا اینجا شما به مشتری داده‌اید گرچه کمک زیادی در قانع کردن مشتری می‌کند ولی مشکل اینجاست که مشتری‌های برنج به سختی اعتماد می‌کنند. مشتری ترس این را دارد که همه‌ی برنج‌های شما کیفیت گفته شده را نداشته باشد و آن هم در مورد برنج طارم هاشمی فریدونکنار که در چند سال اخیر مورد بی مهری شدید تاجران قرار گرفته و برنج‌های مخلوط زیادی را به این اسم و به همین مشتریان فروخته‌اند ایجاد شده است. پس برای نگران بودن به مشتری کاملا حق بدهید و معرفی شمال‌برنج می‌تواند تا حد زیادی این نگرانی را کم کند.

از کجا بفهمم برنج شما خالص است؟ یا وقتی نمونه دادید از کجا بفهمم همه‌ی برنج‌های شما همانند این نمونه است؟

ابتدا صفحه تضمین اصالت و خالص بودن برنج‌های سایت را به طور کامل و چند بار مطالعه نمایید و این استدلال‌ها را برای مشتری بیان کنید. مخصوصا تست برنج توسط موسسه تحقیقات برنج کشور که برای مشتریان عمده یکی از بهترین راه‌های تضمین خلوص برنج است و به او شرط برگشت کل مبلغ در صورت اثبات ناخالصی را بدهید همانطور که ما به مشتریان خود این تضمین را می‌دهیم. بزرگترین دغدغه مشتریان عمده پس از قیمت، خلوص برنج است.

قیمت برنج چقدر است؟

اولا شما باید برای آگاهی از قیمت فروش عمده با ما تماس بگیرید و با آگاهی کامل از قیمت به سراغ خریدار بروید. قیمت خرده‌فروشی را به او نشان دهید و به او بگویید می‌تواند این برنج‌ها را به همین قیمت سایت یا حتی بیشتر بفروش برساند. در ضمن باید قیمت برنج طارم هاشمی را در حوالی خود از چند محل بپرسید تا بتوانید با مقایسه بین قیمت‌ها، به مشتری نشان دهید که چه قیمت رقابتی‌ به او پیشنهاد کرده‌اید (البته خالص بودن و کیفیت آن برنج‌ها هم شرط است). مقاله تضمین بهترین قیمت را حتما مطالعه بفرمایید.

پرداخت چکی یا مدت دار ممکن است؟

خیر، پرداخت فقط به صورت نقدی می‌باشد. اگر امکان پرداخت نقدی برای مشتری نبود، از او بخواهید در حجم کمتر خرید کند ولی پرداخت را نقد انجام دهد و مطمئن باشد با اتمام این محموله و در صورت رضایت او، همیشه و به سرعت دوباره برنج با کیفیت برای او تهیه می‌کنید.
نکته: اگر شما از اعتبار شخص خریدار مطمئن هستید، می‌توانید برای از دست ندادن این مشتری، فروش چکی انجام دهد ولی شمال‌برنج هزینه را به صورت نقدی حساب می‌کند و خود بازاریاب در این حالت، باید هزینه برنج را پرداخت نماید.

پاسخگوی پرسش‌های شما هستیم.
  info@shomalberenj.com