درباره‌ی ما

ما (علی رنجبر و فرشاد داودی) مدیران فروشگاه اینترنتی شمال‌برنج که خود از خانواده‌های کشاورز و تولید کننده‌ی برنج طارم هاشمی می‌باشیم، با هدف ارائه‌ی برنج طارم هاشمی اصیل و سورتینگ و بوجار شده‌ منطقه‌ی فریدونکنار و دابودشت بر سر سفره‌های شما مردم عزیز بدون واسطه‌های مختلف و با بهره گیری از تجارب خود و پدرانمان طی سالیان متمادی با اضافه نمودن تخصص و تجربه‌ی خود در زمینه‌ی طراحی سایت و آگاهی به سلیقه‌ی مصرف کنندگان و با توجه به رونق خرید اینترنتی بین مردم، اقدام به ایجاد فروشگاه اینترنتی شمال‌برنج نمودیم تا هم شیوه‌ی فروش برنج به مشتری‌های ثابت و قدیمیمان به روزتر شود و هم دامنه‌ی کاری خود را گسترش داده تا قشر وسیع تری از مردم از کیفیت و اصالت برنج منطقه‌ی ما استفاده کنند.

در واقع بازار هدف ما، مصرف کنندگان خانگی برنج می‌باشند که با توجه به پایین بودن میزان خرید این قشر، هم کیفیت محصولات نسبت به حالت فروش عمده بسیار بالاتر خواهد رفت و هم به دلیل کیفیت تضمینی و قیمت، صرفه‌ی اقتصادی خواهد داشت.

آقای علی رنجبر که در این مجموعه، مدیریت فروش و خدمات مشتریان و پشتیبانی را بر عهده دارد، فارغ‌التحصیل رشته‌ی مهندسی برق کنترل از دانشگاه دولتی صنعتی نوشیروانی بابل می‌باشد.

همچنین آقای فرشاد داودی هم که در این مجموعه، وظیفه طراحی سایت و بازاریابی آنلاین و پشتیبانی فنی را برعهده دارد، فارغ‌التحصیل رشته‌ی مهندسی مکانیک از همان دانشگاه می‌باشد.

کارشناسان تهیه برنج در شمال‌برنج

گرچه ما در کنار درس خواندن دوشادوش پدران خود در شالیزار کار کرده‌ایم اما بدون شک درس‌هایی از کشاورزی هست که ما هنوز نیاموخته باشیم. لذا ما از تجربیات پدرانمان که با دستانی پینه بسته و کوله باری از تجربه، بعد از سالیان دراز کار کشاورزی اکنون تقریبا باز نشسته شده‌اند در زمینه‌ی انتخاب برنج طارم هاشمی اصیل و خالص استفاده خواهیم کرد تا هم خیال ما و هم شما از بابت برنج موجود در سایت، راحت و مطمئن باشد.

کارشناسان برنج که وظیفه‌ی انتخاب، تست و تایید برنج مجموعه‌ی شمال‌برنج را بر عهده دارند به شرح ذیل می‌باشند:

کربلایی حسین طهماسب پور، 65 ساله (پدر بزرگ مادری آقای رنجبر)، با سابقه‌ی بیش از نیم قرن کار کشاورزی از دوران نوجوانی تا به امروز در مزارع دابودشت، طی سالیان متمادی انواع مختلف برنج را در مزارع خود کشت نموده‌اند و بدون شک در زمینه‌ی تشخیص برنج طارم هاشمی مرغوب و با کیفیت صاحب نظر می‌باشند.

حاج احمد داودی، 51 ساله (پدر آقای داودی)، که از کشاورزان قدیمی منطقه‌ی دابودشت و روستای رئیس آباد و از تولید کنندگان قدیمی برنج طارم هاشمی می‌باشند.

آقای خلیل رنجبر، 52 ساله (عموی آقای رنجبر)، که از کشاورزان قدیمی منطقه می‌باشد. او خود یک بوجاری و فروشگاه برنج دارد و به خرید و فروش برنج نیز می‌پردازد. تجربه‌ی چندین ساله‌ی او در این کار باعث شده است با بازار برنج منطقه و شناخت انواع با کیفیت برنج طارم هاشمی آشنایی بسیار خوبی داشته باشد.

آقای اسماعیل رنجبر، وکیل پایه یک دادگستری و 48 ساله (پدر آقای رنجبر)، که در عین داشتن مشغله‌های زیاد شغل وکالت، کار کشاورزی را رها نکرده و به کشت برنج در منطقه دابودشت می‌پردازد، به عنوان مشاور حقوقی شمال‌برنج در زمینه‌ی عقد قراردادها از کمک ایشان استفاده می‌کنیم.

و سایر کشاورزان روستا که با نظرات و پیشنهادات خود، به پیشرفت و ترقی شمال‌برنج کمک کرده‌اند و می‌کنند. ما دست همه‌ی آن‌ها را می‌بوسیم.

معرفی روستا

روستای ما، به نام رئیس‌آباد، در منطقه‌ی دابودشت‌ قرار دارد. دابودشت، همسایه جنوبی فریدونکنار می‌باشد و دو شهر آمل و فریدونکنار را از هم جدا کرده است. منطقه‌ای که یکی از بهترین نقاط کشاورزی برنج در ایران است و 25 هزار هکتار شالیزار کشاورزی در آن قرار دارد.

در حال حاضر بیش از 95 درصد کشاورزان منطقه‌، به دلیل کشش و قدرت بالای خاک و آب منطقه که عمدتا از چشمه‌های جوشان می‌جوشد، اقدام به کشت برنج طارم هاشمی می‌کنند و به همین خاطر برنج این منطقه در میان تجار و خریداران خاص برنج طارم هاشمی از محبوبیت زیاد و همین طور قیمت بالاتری نسبت به طارم هاشمی کشت شده در سایر شهرهای استان برخوردار است.

عکس هواییِ بخش کوچکی از دابودشت به مرکزیت روستای رئیس‌آباد - همه قسمت‌های تیره، شالیزارهای برنج طارم هاشمی هستند.

نکته جالب اینکه به خاطر همین شرایط آب و هوایی و قدرت خاک، کشاورزان این منطقه سالی دو بار کشت می‌کنند. حتی همان کشت اول طارم هاشمی نیز در بسیاری از مناطق غیر ممکن است و کشاورزان آن مناطق مجبور به کشت ارقام پرمحصول که تطبیق پذیر بهتری با خاک و شرایط دارند می‌باشند.

در نهایت نظرات، انتقادات و پیشنهادات سازنده شما کاربران گرامی همواره چراغی فراراه مدیران سایت می‌باشد. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

پاسخگوی پرسش‌های شما هستیم.
  info@shomalberenj.com